Patka pro lemování šikmým proužkem - Lucznik Česká Republika

Patka pro lemování šikmým proužkem pro šicí strojPatka pro lemování šikmým proužkem

Používá se pro lemování látky pomocí šikmého proužku. Pro lemování je vhodné použít složený šikmý proužek o šířce 0,5 až 2 cm. Šikmý proužek lze snadno vytvořit pomocí speciální pomůcky -  zakladače šikmých proužků.

 

S patkou pro lemování šikmým proužkem lze šít rovným stehem, cik-cak (entlovacím) stehem a přímými dekorativními stehy. Vždy se před sešlápnutím pedálu ujistěte pomocí ručního kola, že jehla bude při šití vámi vybraného stehu hladce procházet otvorem pro jehlu v kovové části patky. Jinak hrozí ulomení jehly nebo poničení šicího stroje. (viz též video)

 

Použití (viz také video):

1. Pomocí žehličky a/nebo zakladače šikmých proužků vytvořte z látky šikmý proužek. Zastřihněte konec šikmého proužku do špičky. (viz video)

2. Vložte šikmý proužek do patky: provlečte nejdříve plastovou částí a poté pod spodní stranu kovové patky. V mezeře mezi těmito dvěma kapsami povedete látku, kterou si přejete olemovat. (viz video) Šikmý proužek se musí rozvírat doleva.

3. Pomocí kolečka u pravítka na plastové části patky pro lemování šikmým proužkem nastavte šířku vašeho šikmého proužku. Posuvná část patky by měla těsně doléhat k pravému okraji  (viz video)

4. Nacvakněte patku pro lemování šikmým proužkem na držák patek na šicím stroji Lucznik a zvedněte patku.

5. Provlečte horní nit otvorem v kovové části patky stejně, jako byste to udělali u základní patky. (viz video)

6. Pomocí šroubu u kovové části patky posuňte patku tak, aby jehla prošívala levý okraj šikmého proužku asi 1-2 mm od okraje. (viz video)

Proužek můžete dle svého uvážení nebo potřeby prošívat též vprostřed nebo vpravo, v takovém případě nastavte jehlu do požadované pozice nebo regulujte pozici pásku za pomocí šroubu, dokud nedosáhnete požadované pozice.

7. Do volné mezery v plastové části patky vložte látku, kterou si přejete olemovat. Látka se vede mezi horní a spodní vrstvou šikmého proužku tak, aby vznikl "sendvič". Popotáhněte šikmý proužek tak, aby prostřední vrstva dolehla pod kovovou část patky a pod jehlu. (viz video)

8. Ujistěte se, že jehla prošije všechny tři vrstvy. Ujistěte se, že jehla při šití bude hladce procházet otvorem pro jehlu v kovové části patky, jinak hrozí ulomení jehly. Doporučujeme před začátkem šití udělat test na vzorku látky.

9. Spusťte patku do nejnižší polohy a začněte šít jako obvykle.

 

 

Patka pro všívání šňůrek Lucznik se hodí pro všechny šicí stroje Lucznik vyrobené po roce 2006.

 

Kupte si patku pro lemování šikmým proužkem Lucznik v našem e-shopu

 

Použití patky nejlépe znázorňuje následující video.

 

Zpět na Rozcestník