Přehled jehel, nití a látek - Lucznik Česká Republika

Jak vybrat jehly, nitě a materiál?

Volba jehel, textilu a nití je pro dobrý výsledek šití klíčová. Pokud pro zvolený materiál vyberete nevhodné jehly a nitě, je velká šance, že si šití zkomplikujete, nebo poničíte látku, popř. i stroj. Proto je důležité zkontrolovat si v návodu přibalenému k zakoupenému stroji, jaký typ a velikost jehel potřebujete.

 

VĚDELI JSTE, ŽE... Pro šití některých náročných druhů látek (jako je například džínovina, úplet, kůže aj.) potřebujete jehly k tomu speciálně určené?

 

Látky se liší tloušťkou, pružností, atp. Tomu je třeba přizpůsobit i výběr jehel a nití. Pokud zvolíte nevhodně, jehla látku nemusí prošít, niť se může trhat, cuchat, můžete zlomit jehlu, poškodit stroj, nebo poškodit látku.

Abychom vám usnadnili orientaci, které jehly a nitě použít pro který typ látky, připravili jsme pro vás následující tabulky. Také u každého popisku jehel v našem e-shopu se dočtete, k jakému druhu materiálu jsou určené.

 

TIP OD NÁS:Při výběru materiálu se ujistěte, že váš šicí stroj ho zvládne prošít. Rozhodující bývá např. síla látky. Například pro šití kočárkoviny, kůže, rifloviny, koženky a podobných materiálů se hodí jenom silné a robustní šicí stroje s výkonným motorem, poloprůmyslové stroje, nebo průmyslové stroje.

Doporučujeme již při koupi šicího stroje zvážit, jaké materiály budete šít.

 

1) Přehled jehel, nití a látek pro šicí stroje

Zde najdete tabulku látek, které jsou vhodné k šití na šicím stroji pro domácnosti, jakými jsou šicí stroje Lucznik. K nim doporučujeme vhodné typy nití a jehel. (Uvedené materiály, nitě a jehly jsou pouze orientační. Pro volbu správného materiálu a potřeb je zapotřebí vycházet z přesných informací v přiloženém návodu.) Více o výběru materiálu pro šicí stroje
 

 

2) Přehled jehel, nití a látek pro overlocky

Zde najdete tabulku látek, které jsou vhodné k šití na overlocku pro domácnost, jakými jsou overlocky Lucznik. K nim doporučujeme vhodné typy nití a jehel. (Uvedené materiály, nitě a jehly jsou pouze orientační. Pro volbu správného materiálu a potřeb je zapotřebí vycházet z přesných informací v přiloženém návodu pro overlocky.) Více o výběru materiálu pro overlocky