Šití dvojjehlou na šicím stroji

- Povolte napětí horní niti.


- Otočte kolem výběru stehu na zvolený steh, přičemž postupujte stejně jako u stehů šitých při použití jednoduché jehly.


- Pootočte regulátorem délky stehu na požadovanou délku.


- Nasaďte dvojjehlu stejně jako při založení jedné jehly (plochou stranou od sebe).


- Založte druhou nit na dodatkový trn. Ujistěte se, že jsou obě niti stejného typu a tloušťky.

Můžete navléct nitě jedné nebo dvou barev. Navlečte obě niti podle návodu k navlékání niti pro šití jednou jehlou. Je potřeba dávat pozor, aby se nitě nekřížily. Každou jehlu navlékejte samostatně, nenavlékejte nitě společně. Jedna nit je navlečena za háčkem jehly a druhá před ním. Prostudujte návod k vašemu šicímu stroji.


- Při šití dvojjehlou je nutno šít zvolna, pomalu a plynule, což zabezpečí správnou kvalitu šití.


- Před zahájením šití se vždy ubezpečte pomalým otáčením ručního kola k sobě, zda dvojjehla oběma ostří prochází přes otvor ve stehové desce, abyste dvojjehlu nezohli či nezlomili, nebo nepoškodili stehovou desku.Dvojjehlu můžete využít při dekorativním šití nebo pokud chcete zesílit šev prošitím dvěmi jehlami. Můžete ji také využít pro zkracování délek na oděvech namísto coverlocku

Upozornění:Zkracování délek šité dvojjehlou na šicím stroji nebude pružné a hodí se jen pro některé materiály. Pro šití úpletů, elastických, funkčních nebo plavkovinových materiálů potřebujete speciální prádlový steh (spodem krycí steh), který ušijete jedině na speciálním šicím stroji zvaném coverlock.

Dvojjehla Lucznik se hodí pro všechny šicí stroje Lucznik vyrobené po roce 2006.

Kupte si dvojjehlu Lucznik na našem e-shopu

Zpět na Rozcestník