Šití dvojjehlou na šicím stroji

- Povolte napětí spodní nitě.


- Otočte kolem výběru stehu na rovný steh, jen některé modely šicích strojů Lucznik dovolují šití dvojjehlou i ostatní stehy, o tom se prosím přesvědčte ve vašem návodu ke stroji.

- Pootočte regulátorem délky stehu na požadovanou délku.


- Nasaďte dvojjehlu stejně jako při vkládání jedné jehly (plochou stranou od sebe).


- Založte druhou nit na dodatkový trn. Ujistěte se, že jsou obě niti stejného typu a tloušťky.

Můžete navléct nitě jedné nebo dvou barev. Navlečte obě niti podle návodu k navlékání niti pro šití jednou jehlou. Je potřeba dávat pozor, aby se nitě nekřížily.  Prostudujte návod k vašemu šicímu stroji.


- Při šití dvojjehlou je nutno šít zvolna, pomalu a plynule, což zabezpečí správnou kvalitu šití.


- Před zahájením šití se vždy ubezpečte pomalým otáčením ručního kola k sobě, zda dvojjehla oběma ostří prochází přes otvor ve stehové desce, abyste dvojjehlu nezohli či nezlomili, nebo nepoškodili stehovou desku.Dvojjehlu můžete využít při dekorativním šití nebo pokud chcete zesílit šev prošitím dvěmi jehlami. Můžete ji také využít pro zkracování délek na oděvech namísto coverlocku

Upozornění:Zkracování délek šité dvojjehlou na šicím stroji není moc pružné a hodí se jen pro některé materiály. Pro šití úpletů, elastických, funkčních nebo plavkovinových materiálů potřebujete speciální prádlový steh (spodem krycí steh), který ušijete jedině na speciálním šicím stroji zvaném coverlock.

Dvojjehla Lucznik se hodí pro všechny šicí stroje Lucznik vyrobené po roce 2006.

Kupte si dvojjehlu Lucznik na našem e-shopu